برق منطقه ای سیستان و بلوچستان
تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
دسته بندی مطالب
بازدید استاندار و مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان سیستان و بلوچستان از پیشرفت پروژه مزرعه بادی میل نادر
تاریخ درج خبر
1400/02/02
تعداد بازدیدکنندگان
192

در 2 اردیبهشت ماه سال 1400 استاندار و مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان به همراه رئیس دیوان محاسبات استان از میزان پیشرفت پروژه بزرگ و ملی مزرعه بادی میل نادر بازدید نمودند و از نزدیک در جریان روند توسعه این نیروگاه قرار گرفتند.

در این بازدید مهندس پرنده مطلق مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه مزرعه بادی میل نادر با ظرفیت تولید 1000 مگاوات برق بزرگترین مزرعه تولید برق از نیروی باد در کشور میباشد تلاش‌های صوت گرفته تا کنون را رضایتبخش دانست و عنوان نمود در حال حاضر بخش خصوصی و شرکت مپنا تعداد10 توربین را تا پایان اردیبهشت‌ماه نصب و آماده بهره‌برداری قرار خواهد داد که تا پایان سال 1400 تعداد توربین‌های نصب شده به عدد 20 خواهد رسید. همچنین احداث پست برق 400/132کیلوولت دائم با هزینه‌ای بالغ بر 400 میلیارد تومان در برنامه‌های شرکت برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان و توسعه این نیروگاه میباشد که تا پایان سال 1401 به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان در ادامه به علاقه بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری و ورود به این حوزه اشاره نمودند و حمایت‌های مالی و تسهیلاتی را مهمترین مسئله جهت توسعه و تسریع در روند اجرای پروژه عنوان نمودند که با حمایت دولت و اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران بخش عمده‌ای از مشکلات اجرای این پروژه بزرگ رفع خواهد شد تا مردم استان و کشور از منافع و عواید بیشتری از اجرای این طرح بهره‌مند شوند.

در ادامه این بازدید استاندار سیستان و بلوچستان آقای موهبتی از فعالیت‌ها و تلاش صورت گرفته تقدیر و قدردانی نمود و عنوان داشت که همه ظرفیت‌ها جهت به سرانجام رسیدن این پروژه باید بکار گرفته شود و همچنین حمایت از بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار میباشد که موجبات تسریع و توسعه این پروژه ملی را بیش از بیش فراهم خواهد نمود. همچنین ایشان برنامه‌ریزی در جهت تربیت نیروی انسانی و فنی در بحث نگهداری توربین‌‌های بادی را امری مهم و ضروری دانست که میتواند به اشتغال و توسعه منطقه سیستان کمک شایانی نماید.

 
 
 
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
سال 1400، تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به  شركت برق منطقه اي استان سيستان و بلوچستان  مي باشد.
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه