۱۳۹۶ شنبه ۲۷ آبان
تالار گفتگو RSS ويژه همكاران پست الكترونيك نقشه سايت تماس با ما صفحه اصلي
 
Englishlفارسی
شرح اخبار
سمينار معاونان استاندار سمينار معاونان استاندار
 • استاندار سيستان و بلوچستان در سمينار معاونين سياسي ،اجتماعي فرمانداريها و بخشداران استان بيان كرد: امروز جمهوري اسلامي ايران بواسطه برجام در عرصه جهاني اعتبار و دامنه نفوذ كلام كسب كرده است.
 • به گزارش روابط عمومي استانداري: " علي اوسط هاشمي" در اين سمينار كه معاونان استاندار و شماري از مديران عضو كارگروه ها حضور داشتند، ضمن گرامي داشت ياد و خاطره شهداي كربلا بويژه امام حسين(ع) افزود: عزتي كه شهداء براي نظام به ارمغان آوردند و به انسان كرامت بخشيدند با جهالت در حوزه قدرت داشت بر باد مي ر فت، برجام آن عزت و كرامت انساني را حفظ كرد. وي تصريح كرد: امروز جهانيان به اين نتيجه رسيده اند كه سياست بدون ايران نه تنها منتج به نتيجه نمي شود بلكه بدون ايران حرف زدن در منطقه درست نيست ،بنابراين به دنبال برقراري رابطه با ايران هستند.
  هاشمي با انتقاد از برخورد چكشي برخي منتقدان با برجام گفت: بايد اين همه عزت و دستاورد را در عرصه جهاني پاس داشت و اين سرمايه ملي را مورد توجه و حمايت قرار بدهيم.

  تقدير از نگاه توسعه محور برخي وزراء

  استاندار با اشاره به ديدار اخير خود با رئيس جمهوري گفت : در اين ديدار پيرامون مسائل استان از عملكرد برخي وزراء در حوزه مسئوليت خويش انتقاد كردم ، همچنين از برخي وزراي دولت نيز به دليل عملكرد خوب و نوع نگاه توسعه محورشان به استان از جمله وزير بهداشت و درمان ، مدير عامل شركت ملي گاز ايران و مديرعامل بنادر تقدير كردم. وي بيان كرد: مدير عامل شركت ملي گاز ايران قول داد به قيمت تعطيلي همه پروژه هاي شركت ، اما گازرساني به سيستان و بلوچستان در اولويت قرار دارد. او ادامه داد: روزانه 70 دستگاه تريلي انتقال لوله گاز به محل اجراي اين پروژه ملي را برعهده دارند و عمليات لوله گذاري به خوبي در حال انجام است.

  ترغيب نخبگان و صاحب نظران براي كانديداي انتخابات
  استاندار سيستان و بلوچستان با اشاره به برگزاري انتخابات رياست جمهوري و شوراها در سال آينده ، از انتخابات به عنوان يك رقابت داراي برد و باخت نام برد كه افراد شايسته تر بايد در مناصب گمارده شوند. به گفته وي بخشداران؛ افراد تحصيل كرده ، نخبگان و صاحب نظران را براي ثبت نام كانديداي انتخابات شوراها ترغيب نمايند زيرا تشكيل شوراي شهر قوي بيانگر برخورداري جامعه از توان فكري برجسته است. وي گفت: معاونين سياسي ، اجتماعي فرمانداري ها و بخشداران استان با ارتباط مستقيم و تنگاتنگ با توده مردم فرياد رساي آنان باشند كه به هر دليلي از گفتن و بر زبان آوردن حقشان لكنت دارند .

  توجه به سند توسعه روستايي در برنامه ششم

  وي اضافه كرد: در ديدار اخير از رئيس جمهور درخواست كردم سند توسعه روستايي در برنامه ششم توسعه كشور گنجانده شود زيرا نگاه متفاوت روستاييان نسبت به گذشته ، تغيير در برنامه ها را الزام آور مي كند . وي با اشاره به سال 96 مقصد گردشگري استان تاكيد كرد: چند روستاي نمونه گردشگري استان به عنوان الگو در سطح ملي و جهاني معرفي شوند و با تغيير نگاهها از برخي روستاها مقصد گردشگري ملي و جهاني بسازيم.
  استاندار با اشاره به اجراي طرح سرشماري از بخشداران خواست بستر لازم براي ثبت نام اينترنتي ساكنان روستاها در طرح سرشماري فراهم گردد.
  هاشمي با اين تعبيركه رفتار جمعي براي تغيير در شرايط زندگي را بايد جدي گرفت ، احياي تعاوني ها را هدف قرار داد و اظهار داشت: هر بخشدار ظرف مدت 10 روز حداقل 3 تعاوني با جمع آوري خرده سرمايه هاي مردم در بخش خود راه اندازي نمايد.

  ضرورت طرح تجميع روستاها

  هاشمي اجراي طرح تجميع روستاها را با توجه به بعد مسافت و پراكندگي روستاها در سيستان و بلوچستان مورد تاكيد قرار داد و گفت: خدمات رساني به شش هزار روستاي سطح استان هزينه هاي زيادي را بر دولت و روستاييان تحميل مي كند كه با توجه به ضرورت پايداري جمعيت در روستاها ، با تجميع هر 10 روستا در يك مكان مناسب و كارشناسي شده بستر زيست مشترك را فراهم كنيم . استاندار افزود : تجميع روستاها به عنوان يك ضرورت استاني سبب مي شود تا با فراهم شدن امكانات از سوي دولت ، نبود شغل و كمبود امكانات منجر به مهاجرت و حاشيه نشيني در شهرهاي بزرگ نشود .

  هر قدرتي بايد از محرم درس بگيرد

  وي در بخش ديگر سخنانش گفت: امام حسين (ع) با ايستادن در مقابل استبداد ، زياده خواهي و بي عدالتي جرياني ماندگار را در تاريخ بشريت رقم زد. وي با اشاره به ويژگيهاي برتر امام حسين (ع) در دوري از استبداد رأي ، خود محوري و خودبرتر بيني تاكيد كرد: وقتي خود حسابي و خود انتقادي تقويت شود ، روحيه استكباري و خود برتربيني از انسان زدوده مي شود. هاشمي با بيان اينكه محرم و سفر براي آموختن است و هر قدرتي بايد از محرم درس بگيرد، خاطرنشان ساخت: امام حسين (ع) در مسير حق و بشريت جاري شد و ما هم اگر در مسير كنترل قدرت جاري شديم مي توانيم ادعا كنيم كه در مسير بزرگان ، قرآن و دين واقع شده ايم.
  استاندار با اشاره به تواضع ، فروتني و ادب حضرت ابوالفضل (ع) در حادثه كربلا اظهار داشت: چطور ممكن است در مجلس امام حسين(ع) تريبون به دست بگيريم و خلاف ادب سخن بگوييم ؟ كسي كه در اين مجالس سخن مي گويد بايد از لسان و نفس خود مراقبت كند؛ اين امام بزرگ ارزشهاي انساني را به نمايش گذاشت .
  وي اظهار داشت: اميدوارم به درك درستي از بودن در موضع خدمت بر محور شايستگي افراد دست يابيم و در راه خدمت به خلق و گماردن افراد در پستها و مناصب از تعصبات دوري نماييم .

  اهداف و ضرورتهاي سمينار
  در ابتداي اين سمينار مدير كل دفتر سياسي و انتخابات استانداري اهداف و ضرورتهاي اين سمينار را لزوم برنامه ريزي جهت معرفي استان به عنوان مقصد گردشگري در سال 96 ، انتخابات رياست جمهوري و شوراها ،افزايش رضايت مندي عمومي از عملكرد دولت در زمينه مراودات تجاري ، سياسي و اقتصادي با كشورهاي خارجي و نقش روستاييان در مناسبات اجتماعي عنوان كرد كه در قالب 5 كارگروه سياسي و اجتماعي ، امنيتي و انتظامي ، اقتصادي ،عمراني و برنامه و بودجه بررسي مي شود.
  "علي اصغر كشاورز مقدم" در خصوص عملكرد دولت در استان به عنوان نمونه به افزايش مراودات و كاهش تنش ها با كشورهاي همسايه اشاره كرد و از برگزاري اجلاس آيورا در چابهار با حضور 21 كشور عضو حاشيه اقيانوس هند به عنوان مؤلفه مؤثر اقتصادي در حوزه روابط خارجي نام برد.
  دبير سمينار معاونان فرمانداري ها و بخشداران استان نام گذاري امسال به عنوان «اقتصاد مقاومتي ، اقدام و عمل» از سوي مقام معظم رهبري و توجه دولت به اين مقوله و شعار رئيس جمهور مبني بر اقتصاد بدون نفت را تلفيقي نو در جهت كسب اعتماد عمومي بيان كرد.
  به گفته وي در كارگروه هاي  سمينار معاونان سياسسي، اجتماعي فرمانداري ها و بخشداران استان، توسعه سواحل مكران ، منطقه آزاد سيستان ، صنايع سنگين ، ترانزيت ، زيرساختهاي گاز، توسعه گمركات ، توجه به توسعه شهرستانها ، نقش بنگاههاي اقتصادي در كاهش بيكاري ، آموزش و سواد آموزي ، آگاهي بخشي و مشاركت بانوان و نخبگان ، تجميع روستاها ، ساماندهي مبلمان شهري و روستايي و... مورد بررسي قرار مي گيرند.

1395/07/19 تاریخ:
12 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت برق منطقه ای استان سیستان و بلوچستان می باشد
 
Powered by DorsaPortal