۱۳۹۶ يکشنبه ۲۸ آبان
تالار گفتگو RSS ويژه همكاران پست الكترونيك نقشه سايت تماس با ما صفحه اصلي
 
Englishlفارسی
شرح اخبار
هر پيشنهاد هر چند كوچك، مي‌تواند گشايش دري بزرگ باشد! هر پيشنهاد هر چند كوچك، مي‌تواند گشايش دري بزرگ باشد!

هر پيشنهاد هر چند كوچك، مي‌تواند گشايش دري بزرگ باشد!

تاريخچه نظام پيشنهادها

ژاپن اولين كشوري بود كه نظام پذيرش و بررسي پيشنهادها را در سال 1721 و به گونه‌اي استراتژيك و بنيادي مطرح و پياده نموده است.سال 1721 در ژاپن يك جعبه كوچكي قرار داده شده بود تا مردم نظراتشان را در اين جعبه كوچك بيندازند، اين جعبه‌ها به دستور شوگان هشتم موسوم به يوكوشيمين توكوگاوا نهاده شده بود، همه شهروندان اين اجازه را داشتند كه پيشنهادها، درخواست‌ها و حتي شكايت‌هايشان را به اين جعبه بياندازند. به ‌نظر شوگان‌ اين روش بهترين مكانيسم جهت درك نظرات و ديدگاه‌هاي مردم نسبت به خط مشي‌هاي حكومتي بود.

تعريف نظام پيشنهادها

نظام پيشنهادها، تكنيكي است كه مي‌توان از فكر و انديشه‌هاي كاركنان براي مسئله‌يابي، چاره‌جويي و حل مسائل و مشكلات سازماني بهره جست. بر اساس نظام پيشنهادها كليه كاركنان از عالي‌ترين رده سازماني تا پايين‌ترين سطح آن مي‌توانند پيشنهادها، ايده‌ها، ابتكارات و نظرات خود را براي رفع نارسايي‌هاي موجود در روند كاري و يا بهبود روشهاي انجام كار و يا افزايش كيفيت توليد ارائه دهند. البته نظام پيشنهادها فقط انتقاد نيست بلكه در آن راه چاره نيز ارائه مي‌گردد.

بررسي پيشنهادهاي ارسالي به دبيرخانه نظام پيشنهادها

از تاريخ 26/3/94 تا 30/5/95 در مجموع 145 پيشنهاد به دبيرخانه ارسال شده است كه اين پيشنهادها در حال بررسي توسط كارگروه ارزيابي نظام پيشنهادها مي‌باشد. نمودار شماره 1 حجم پيشنهادهاي رسيده در اين بازه زماني، به تفكيك حوزه‌هاي مختلف را نشان مي‌دهد.
 /Dorsapax/userfiles/File/PublicRelation/2.jpg

نمودار 1- حجم پيشنهادهاي رسيده به تفكيك حوزه از 26/3/94 تا 30/5/95

نمودار شماره 2 سرانه پيشنهادهاي رسيده به تفكيك حوزه‌ها در اين بازه‌ زماني را (نسبت تعداد پيشنهادهاي هر حوزه به تعداد پرسنل رسمي، پيماني و قراردادي همان حوزه)، نشان مي‌دهد كه بيشترين سرانه پيشنهاد مربوط به معاونت مالي و پشتيباني و كمترين سرانه مربوط به معاونت بهره‌برداري مي باشد.

نمودار 2- سرانه پيشنهادهاي رسيده به تفكيك حوزه از 26/3/94 تا 30/5/95

 

1395/06/27 تاریخ:
42 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت برق منطقه ای استان سیستان و بلوچستان می باشد
 
Powered by DorsaPortal